Senát by měl sdružovat široký okruh lidí, kteří v životě hodně zažili a nestrávili svůj život v lavicích Poslanecké sněmovny nebo na oblastních sdruženích politických stran.

Měli by tam být lidé, kteří žijí běžný život, vychovali či vychovávají děti, chodí do práce či podnikají. Takoví, kteří nežijí ve zlaté kleci. A tito lidé by měli svým pohledem a zkušeností posoudit sporné zákony předložené Poslaneckou sněmovnou. Jejich pohled by měl být pohledem občanů státu, kteří mají nezletilé děti, pohledem důchodců, které sociálně ohrožuje zvyšování cen jídla a nájemného, pohledem živnostníků, kteří poctivě podnikají, učitelů, zdravotních sester a lékařů, prostě všech, kteří žijí v tomto státě a chtějí, aby jim nové zákony byly ku prospěchu a ochraně.

Senátor zastupuje všechny občany svého volebního okrsku. Má jim být k dispozici každý pracovní den, osm hodin, tak jako i my pracujeme osm a někteří i více hodin. Má být nápomocen v řešení složitých životních událostí, má být ochranou pro ty, kteří nemají u úřadů nebo v samosprávě zastání. Senátor je ombudsmanem či malým prezidentem, který slouží regionu, za který byl zvolen a lidem, kteří v něm žijí.

Pokud uspěji ve volbách do Senátu, otevřu senátní kancelář v Liberci, která bude 5 dní v týdnu 8 hodin denně přístupná vám všem. Těm, kteří mi v zítřejších volbách hlas dají, i těm, kteří pro mne hlasovat nebudou. Zároveň budu působit i ve své kanceláři ve Frýdlantu a jednou za 14 dní budu k dispozici i v Českém Dubu.

Marek Vávra
otec čtyř dětí s domem na hypotéku, majitel malého řemeslného pivovaru, který dává práci lidem na Frýdlantsku a v neposlední řadě kandidát do Senátu