Vážený pane Medku,
Vaše analýza mé osoby je zcela nepravdivá.

Za SOS jsem nikdy nekandidoval, a pokud najdete moji kandidaturu za SOS, tak máte u mne sud piva Albrecht.
Členem této strany jsem, pravda, krátce byl. Prošlo jí mnoho dnes úspěšných politiků – slušných i méně slušných.

Pokud se podíváte na výsledky posledních voleb do zastupitelstva Libereckého kraje, tak nové strany, v nichž působí bývalí členové a příznivci SOS, v nich získaly více než poloviční většinu (akorát už za jiné strany). Nebyla to až tak politická strana, jako spíš volné sdružení lidí, kteří chtěli pro své okolí něco udělat.

Mne nenajdete na kandidátce do zastupitelstva Libereckého kraje ani dnes, nejsem příznivcem kumulace funkcí a u politiků mi to vadí. Ostatní politici mi vyčítají, že nejsem politik. Já jako podnikatel ale bojuji s mnohdy špatnými paragrafy a zákony více než někteří členové Starostů, kteří nikdy nepodnikali a mnohdy ani nikdy pořádně nepracovali. Nechci, aby tito lidé pak rozhodovali o zákonech pro, podle nich, „obyčejné“ lidi.

Co se týče pivovaru, firma Pivovar Frýdlant s.r.o. měla být pouze výrobcem piva a u druhé firmy (Terra Felix s.r.o.) jsem chtěl, aby vlastnila budovu a provozovala v ní školu sládků. Bylo to dáno poměrem využívaných ploch – cca 1 ku 30 pro školu. Ta dnes v rámci své činnosti vychovala zhruba 50 sládků a i díky ní vznikly 3 minipivovary našich studentů.

Bohužel Celní správa nedovolila, aby pivo vařila jiná firma, než firma, která vlastní objekt. Bylo to kvůli zabezpečení výběru spotřební daně, proto firma Pivovar Frýdlant s.r.o. zůstala zatím nevyužita, a to přesto, že měla živnostenské oprávnění o několik let dříve, což si můžete ověřit. Třeba se časem povede využít ji po přejmenování na otevření minipivovaru v Liberci, ale nechci nyní předbíhat budoucím událostem.

K mé osobě v projektu záchrany pivovaru:

Projekt pivovaru je od počátku mým nápadem a mým projektem. Neschovávám ho za žádné neziskovky, tak jak je u některých (nejen) pivovarů zvykem, a to i přes to, že podnik je veden jako sociální – zisk využívá na rekonstrukci pivovaru a zaměstnanost ve frýdlantském regionu.

Přijed’te se na pivovar podívat, srdečně Vás zvu.

Článek naleznete zde: http://www.nasliberec.cz/komen…/canov-vavra-nebo-korytar.php

Dej bůh štěstí!
Marek Vávra
Zámecký pivovar Frýdlant