Přemlouvání trvalo poměrně dlouho. Každý podnikatel si rozmyslí, jestli si své dobré jméno chce v politice pošpinit. Taková slova pronesl na adresu Marka Vávry poslanec za hnutí ANO Martin Komárek. Právě Vávra, majitel pivovaru ve Frýdlantu, nově kandiduje za ANO do Senátu v libereckém volebním obvodě.

Jeho vzorem je Tomáš Baťa, z těch současných podnikatelé Dalibor Dědek z Jablotronu či pekař Jiří Bláha. On sám chvíli zvažoval, zda nabídku ANO přijmout. Nakonec kývnul.

„Chtěl bych propagovat zdejší region, myslím, že Liberecký kraj je nedoceněný, přitom má hodně co nabídnout,“ prohlásil Vávra. Těžit chce hlavně ze svých podnikatelských zkušeností, které sbírá už od osmnácti let. V roce 2010 koupil polorozbořený zámecký pivovar, který o čtyři roky později otevřel a dnes v něm vaří pivo Albrecht.


„Je důležité podporovat turistický ruch. Pro Frýdlant neexistuje jiná šance, jak tento region pozvednout, než aby se do něj dostali turisté. Rád bych při kampani třeba rozdával vstupenky lidem, aby si přišli prohlédnout pivovar, zvažuji i vaření senátního piva,“ připustil podnikatel. Pokud ve volbách do Senátu uspěje, rád by se věnoval rodinné politice, ale i dopravní infrastruktuře. „Frýdlant nutně potřebuje rychlostní silnici, ta by mu velmi pomohla. Podívejte se dnes na Hrádek, lidé se sem stěhují, protože je dobře dostupný, ale stále klidnější a levnější na život než třeba Liberec,“ upřesnil Vávra.

Mezi své největší rivaly považuje starostu Michaela Canova, který kandiduje za Starosty a Pavla Ploce z ČSSD. Na kampaň má rozpočet sedm set tisíc korun, většina peněz je z jeho zdrojů. Na voliče zaútočí jak přes sociální sítě, tak se je bude snažit oslovit i z billboardů.

„Potřebujeme Senát posílit, teď ho ovládají sociální demokraté a dost zákonů se nám vrací zpátky. Pan Vávra má velkou šanci volby vyhrát,“ podotkl poslanec Komárek.

………………………..
Profil
Marek Vávra

Narodil se v roce 1975 v Liberci. Během studií na ČVUT začal podnikat v oboru informačních technologií a kvůli tomu nakonec studium přerušil.
V roce 2010 koupil areál zámeckého pivovaru ve Frýdlantu a v říjnu, o čtyři roky později zde uvařil první pivo, které nese jméno Albrecht.
Je ženatý, má 4 děti.
Za hnutí ANO kandiduje do Senátu ve volebním obvodu číslo 34 Liberec.

ZDROJ: Mladá fronta DNES, Datum vydání: 21.6.2016, Kraj Liberecký, Strana 12, Autor:(sol)