Milí voliči, přátelé a kamarádi…

Milí voliči, přátelé a kamarádi,
chtěl bych vám poděkovat za velkou podporu při mé kandidatuře do Senátu.

Velkým úspěchem je postup obyčejného člověka a nepolitika do druhého kola, kde se střetnu s kovaným politikem Michaelem Canovem. To, že nejsem politikem považuji za přednost a ne za nevýhodu.

Protože pan Canov je soupeř s velkým „S“, chci vás všechny ještě jednou poprosit o podporu v druhém kole.

(Pokračování textu…)

Nejen mým voličům

Senát by měl sdružovat široký okruh lidí, kteří v životě hodně zažili a nestrávili svůj život v lavicích Poslanecké sněmovny nebo na oblastních sdruženích politických stran.

Měli by tam být lidé, kteří žijí běžný život, vychovali či vychovávají děti, chodí do práce či podnikají. Takoví, kteří nežijí ve zlaté kleci. A tito lidé by měli svým pohledem a zkušeností posoudit sporné zákony předložené Poslaneckou sněmovnou. Jejich pohled by měl být pohledem občanů státu, kteří mají nezletilé děti, pohledem důchodců, které sociálně ohrožuje zvyšování cen jídla a nájemného, pohledem živnostníků, kteří poctivě podnikají, učitelů, zdravotních sester a lékařů, prostě všech, kteří žijí v tomto státě a chtějí, aby jim nové zákony byly ku prospěchu a ochraně.

(Pokračování textu…)

Pivo a sklo umíme nejlíp na světě / Rozhovor s Markem Vávrou pro magazín Profit

Už několik let téměř neví, jak vypadá volný čas. Telefonuje, vyřizuje, dojednává a do toho má ještě plnou hlavu plánů do budoucna. Podnikatel Marek Vávra si totiž plní svůj sen a tomu je logicky potřeba také něco obětovat: před šesti lety začal zachraňovat zdevastovaný a uzavřený Zámecký pivovar ve Frýdlantu. Pivo se tu už v opravené části areálu sice vaří, ale stále je co vylepšovat a hlavně dávat postupně do pořádku unikátní historický areál.

Kudy vedla vaše cesta k pivu?

Já nejsem z oboru, původně jsem dělal v IT a věnoval jsem se vzdělávání lidí. Na začátku jsem hledal, jak se o vaření piva co nejvíc dozvědět. Bohužel jsem zjistil, že možností tu zrovna mnoho není. Na trhu bylo několik kurzů pro domácí vařiče, případně bylo možné několik let studovat speciálně zaměřenou střední školu. Hodně nás to limitovalo v začátcích, kdy jsme jezdili po pivovarech a prosili, abychom si mohli uvařit svou várku a být u toho.

(Pokračování textu…)

Jak jsme na chmelnici trhali zelený chmel pro jednu várku piva Albrecht

Inspirující výlet do chmelnic Žatecka. Více ve sdělení našeho sládka Pavla Palouše:

Milí přátelé, asi jste si už všimli, jak moc pro nás znamená chmel a jakou mu věnujeme pozornost. Vše začalo sérií „milujeme chmel“, ke které se vrátíme zase na podzim. Pak přišla veleúspěšná série „SaazAle.cz“ ve spolupráci s chmelařským výzkumným ústavem v Žatci, kterou se chystáme ještě rozšířit, a připravujeme i další spolupráci.

(Pokračování textu…)

Jazzová dílna ve Frýdlantě bude mít i letos svůj hluboce prokvašený speciál

Je to již 33 let od doby, kdy ve Frýdlantu vzniklo v té době něco tak nevídaného, čím je Letní jazzová dílna, která nyní nese jméno svého zakladatele, zesnulého Karla Velebného.  Od svých prvních let měla i zahraniční lektory a byla jednou z mála mezinárodních akcí v našem regionu. A zároveň je tomu už rok, co jsme poprvé uvařili pro 32. ročník jazzové dílny první festivalové pivo. Zájem o něj byl neuvěřitelný.

Jazz a APA (pivo typu American Pale Ale) mají oba kořeny ve Spojených státech amerických a tak jsme i letos na počest Karla Velebného a této krásné akce s dlouhou tradicí uvařili speciální pivo jen pro tuto příležitost. Vzniká tak nová a krásná tradice.

Jedná se o  pivo typu American Pale Ale, které je tradičně hluboce prokvašené a proto velice lehké na pití (ale pozor, o to větší má dávku alkoholu).

(Pokračování textu…)

Archeologové nalezli ve frýdlantském pivovaru vzácnou minci

Třetí etapu archeologického výzkumu v Zámeckém pivovaru Frýdlant zahájili v těchto dnech archeologové nálezem historického groše. „Opravdu jsme to neměli připravené, ale archeolog Petr Brestovanský ho skutečně našel, když jsem provázel po pivovaru libereckého primátora Tibora Batthyányho a poslankyni Janu Pastuchovou, kteří si obnovu pivovaru přijeli prohlédnout,“ usmívá se majitel pivovaru a kandidát na senátora Marek Vávra.

(Pokračování textu…)

Podnikatel chce do Senátu. Lákat bude i na svůj pivovar

Přemlouvání trvalo poměrně dlouho. Každý podnikatel si rozmyslí, jestli si své dobré jméno chce v politice pošpinit. Taková slova pronesl na adresu Marka Vávry poslanec za hnutí ANO Martin Komárek. Právě Vávra, majitel pivovaru ve Frýdlantu, nově kandiduje za ANO do Senátu v libereckém volebním obvodě.

Jeho vzorem je Tomáš Baťa, z těch současných podnikatelé Dalibor Dědek z Jablotronu či pekař Jiří Bláha. On sám chvíli zvažoval, zda nabídku ANO přijmout. Nakonec kývnul.

„Chtěl bych propagovat zdejší region, myslím, že Liberecký kraj je nedoceněný, přitom má hodně co nabídnout,“ prohlásil Vávra. Těžit chce hlavně ze svých podnikatelských zkušeností, které sbírá už od osmnácti let. V roce 2010 koupil polorozbořený zámecký pivovar, který o čtyři roky později otevřel a dnes v něm vaří pivo Albrecht.

(Pokračování textu…)

Frýdlantský pivovar navštívili potomci hraběte Franze Clam-Gallase

Návštěva byla spojena s účastí na čtvrteční vernisáži ke zmíněné výstavě v Oblastní galerii a Severočeském muzeu, kterou prostřednictvím nově vzniklého Nadačního fondu Clam-Gallas podpořili.

V pátek večer si prohlédli rekonstruovaný Zámecký  pivovar ve Frýdlantu, který vlastnili do konce Druhé světové války, a který patří mezi jednu z mála frýdlantských fabrik, do které se opět vrací původní výroba. Hosty areálem provedl majitel pivovaru Marek Vávra. Společné setkání pak zakončili příjemným posezením v pivovarském šenku.

Od obnovy pivovaru není pro hosty cesty na Frýdlantsko, bez alespoň krátkého posezení a ochutnání zdejšího obnoveného piva.

(Pokračování textu…)